Dornova metoda

Technika na šetrné ošetření páteře, kloubů a nesprávně stojících obratlů pomocí tlaku palce, aniž bychom poškodili šlachy, vazy nebo svaly.
 
Klouby, u nichž došlo z různých důvodů k vysunutí kostí nebo zvětšení kloubní štěrbiny, jsou správně zasunuty a napraveny.
 
Každé ošetření začíná tím, že terapeut zkoumá zda jsou vaše nohy stejně dlouhé. To se stává zřídka. Poté jsou napravovány příslušné klouby a již nyní přicházejí na řadu podpůrná cvičení.
 
Poté se palcem vyšetří celá páteř. Při tom se zkoumají i ty nejmenší odchylky od normální pozice, které mohou způsobit někdy velké potíže. A je-li to zapotřebí, obratle se napravují zpět do správné polohy.
 
Základní zásadou této metody je, že ošetření nesmí překročit práh bolesti. To ovšem neznamená, že napravování obratlů probíhá vždy bez bolesti.
 
Na závěr ošetření se provádí masáž  zad a páteře podle Breusse. Je to velmi příjemná část terapie, kdy se postupně masíruje od sedací oblasti pozvolna nahoru až k šíjia to oválnými pohyby. Pracujeme s křížovou kostí. Závěrečné hladivé masírování a uvolňování. Celá masáž se provádí čistým třezalkovým olejem.

 

IMG_8556uw